Hamownia

Obciążeniowa hamownia podwoziowa

W naszej firmie posiadamy hamownię podwoziową MAHA LPS 3000 4×4.

Obciążeniowa hamownia podwoziowa jest narzędziem pomiarowym i diagnostycznym, mogącym służyć (oprócz pomiaru podstawowych parametrów silnika) również do symulowania dowolnych warunków drogowych, a tym samym sprawdzenia jak zachowuje się w danej sytuacji cały układ przeniesienia napędu wraz z silnikiem.

Pomiar na hamowni podwoziowej może być przydatny zarówno wtedy, gdy chcemy poznać prawdziwe parametry silnika w samochodzie, jak również dla sprawdzenia czy wszystkie elementy silnika, jego osprzęt i układ przeniesienia napędu funkcjonują prawidłowo. Hamownia podwoziowa jest zatem także narzędziem diagnostycznym, i jako takie jest coraz częściej doceniana przez serwisy w Europie i na świecie.

Hamownia może zastąpić kłopotliwe testy drogowe, ponieważ ułatwia i przyspiesza szukanie usterek. Służy jako narzędzie do potwierdzenia stanu technicznego samochodu (przeprowadzonych napraw czy modyfikacji). Powoli staje się takim samym standardem wyposażenia serwisu jak linia diagnostyczna. Chcąc sprawdzić stan techniczny samochodu oprócz zbadania stanu hamulców, amortyzatorów, geometrii zawieszenia (na linii diagnostycznej) możemy obecnie sprawdzić również stan techniczny silnika najważniejszego przecież podzespołu samochodu, wykorzystując do tego celu właśnie hamownię podwoziową.

Oprócz stanowiska dla aut osobowych, posiadamy również stanowisko rolkowe dla motocykli.

Współpracujemy z firmą PromotoR.